Výlety za kulturou - autem

Hronov - Kdo by neznal Jiráskúv Hronov? Každoročně v srpnu se zde koná festival amaterského divadla. Z Maršova je to asi 15 km. Pokud si tam uděláte výlet určitě navštivte rodný domek Aloise Jiráska s prohlídkou. Kousek odsud v parčíku se můžete napít z minerálních pramenů s alkalicko - železnatou vodou, ale vůbec si nejsme jisti, jestli vám bude chutnat...

 

Náchod - O městě jsem se již zmiňovala v úvodu, ale přece jen je toho v něm na shlédnutí daleko víc - Měšťanský dům - dnes muzeum, Kostelík sv. Michala, Lom v Bělovsi, Hřbitovní kostel sv.Jana Křtitele, Kaple Zvěstování P.Marie, ale také medvědi Ludvík a Dáša na Náchodském zámku.

 

Nové Město nad Metují - cca 30 km Je to perla renesančních měst. Zámek je přímo na náměstí. Na přelomu září a října se zde každoročně koná festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. A nesmím zapomenout na blízké výletní místo Peklo, které je v údolí při soutoku Metuje a Olšenky. Bartoňova útulna - bývalý mlýn Pekelec, nyní stylová restaurace /podle arch. Jurkoviče/ Vám nabídne příjemné posezení a třeba si tam dáte něco dobrého na zub.

 

Česká Skalice- Babiččino údolí - Zámek Ratibořice - cca 25 km - Udělat si celodenní výlet do míst, kde vyrůstala Božena Němcová, podívat se kam chodila do školy, dovědět se více o jejím životě a díle, prohlédnout si panské sídlo kněžny Zaháňské, kam chodila Barunka s babičkou na procházky a nezapomenout na Viktorčin splav... To vše a ještě více musíte obhlédnout v kraji Boženy Němcové. A jestli Vám to přijde málo, tak se jeďte kousek odsud příjemně zchladit na Rozkoš.

 

Dvůr Králové nad Labem - cca 40 km Celodenní výlet s dětmi do ZOO. Jak se píše - jedna z nejhezčích ZOO, která má i Safari.

 

Jaroměř - Josefov cca 40 km - Královské věnné město a císařská pevnost. Mohutné hradby, podzemní chodby osvětlené voskovými svíčkami potěší hlavně mužskou část osazenctva. Expozice muzea představuje vojenskou historii od 2.pol. 19. století přes 1. a 2. svět. válku až po současnost.

 

Kudowa-Zdroj cca 25km - směr Náchod. Je kousek za polskými hranicemi a pokud si budete chtít udělat radost z nakupování, tak Vás potěším, jsou tady trhy se vším... Kudowa - Zdroj je ale také krásné lázeňské městečko, má svou historii. Můžete tady navštívit krytý bazén a solné jeskyně.

Srub Karolínka

Maršov nad Metují 5, 549 31 Velké Petrovice

GPS souřadnice: Loc: 50°31'51.222"N, 16°11'11.589"E

 

Olga Hanišová - mob. : 777 583 580

Pavel Haniš - mob.: 776 008 489

 

hanisovaolga@seznam.cz

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka