Výlety do okolí

Atraktivních a zajímavých míst, které by měl každý, kdo sem přijede vidět, je tady nespočet. Přála bych Vám alespoň o těch nej... napsat, ale je jich opravdu mnoho a tak alespoň za sebe uvedu místa, která oslovila mě. Vy ale máte možnost přijet a poznávat a poznávat.....

 

 

Obchod - Žďár nad Metují - 2,5 km - pokud má člověk hlad, raději si tam dojede autem, ale pokud už jedete autem, jeďte až do Police nad Metují. Jednak lépe nakoupíte /PENNY/, ale hlavně na malém hezkém náměstíčku, které patří do památkové zóny, se nacházejí všechny potřebné obchůdky od potravin, drogerie, lékárny... Stojí za shlédnutí Pellyho domy, klášter, Muzeum města a nezapomeňte na Muzeum stavebnice MERKUR.

 

Pokud si chcete udělat celodenní výlet autem do většího města, doporučuji Náchod. - cca 20 km. Nenechte si ujít renesanční zámek, muzeum. A co určitě stojí za shlédnutí, je kousek odtud rozsáhlý komplex opevnění z druhé světové války na Dobrošově.

 

Vlak - Žďár nad Metují - 1,5km budete-li potřebovat, jízdní řády si nezapomeňte zjistit na internetu IDOS.

 

Autobus - Police nad Metují - 4,5 km

 

Vyhlídka na skále (nad Stárkovem) - 2,5km - to je naše nejoblíbenější procházka. Je to kousíček, kde na Vás čeká nádherná skalní vyhlídka, kde budete mít krajinu jako na dlani a Stárkov vlastně taky. Krkolomná cesta vede dál lesem až do Stárkova, ale pokud jste zvědaví, jak se vyrábí třeba takový ručník a chtěli byste slyšet i něco víc o továrničce, běžte se tam podívat, určitě Vás nevyhodí. Ale pozor, pouze ve všední den.


Krásná pěší procházka Maršovským údolím okouzlí. Cíl - hotel Na Mýtě. Z Maršova se dá jít několika směry, takže záleží jen na Vás, jakou cestu si vyberete... zda údolím, nebo vrchem cyklostezkou přes Petrovice n.M. Procházka je dlouhá cca 2 km. Hotel na Mýtě může být nejen cílem Vaši procházky, ale také dobrým tipem na oběd i večeři.

 

Na kole nebo autem:

 

Bischofstein - Dvůr s restaurací, dětským hřištěm a nedalekou krásnou vyhlídkou bývalého Kočičího hradu.

 

Rozhedna Čáp - nedaleko Bischovsteinu je od roku 2014 postavena rozhledna, ze které vidíte přilehlé skalní město a vdálenější vrcholky hor.


Mlýn dřevíček - nenechte si ujít prohlídku mlýna s pravým mlynářem!

 

Včelí farma - v nabídce mají spoustu vyníkajícího medu, medových pochutin a suvenýrů.

 

Motokáry ve Velkém Dřevíči - pro nadšence malých motokár je postvena cca dvoukilometrová krkolomná trasa ve staré továrně. Občerstvení v místě. (Je lepší se objednat dopředu).

 

Stolová hora Ostaš cca 5km - pěšky to kousek je, na kole je to super, no, ale i auto vyjede až nahoru na parkoviště. Občerstvení docela dobré. Nejzajímavější partie Ostaše jsou značeny několika okruhy. Všechny jsou příjemná procházka. Na kočičí hrad trošku skal, ale tam to patří. Běžte se podívat na sklaní útvary, která mají i svá jména - Zrádce, Zbrojnoš, Mohyla smrti... A nesmím zapomenout napsat, že je to borůvkový ráj.

 

Broumovské stěny - pohoří mezi Policí nad Metují a Broumovem s řadou pískovcových skalních útvarů, roklí a vyhlídkových míst. Mezi další zajímavá místa patří stolové hory Bor na česko-polské hranice u Machova, nebo známější Hvězda - křižovatka turistických cest. Přímo na Hvězdě je barokní kaple s vyhlídkovým ochozem a dřevěná turistická chata z 19.stol dnešní restaurace.

 

Adršpašské skály - skalní město. Placený prohlídkový okruh, projížďka v lodičkách po jezírku... Musíte vidět.

 

Teplické skály - skalní město. Placený prohlídkový okruh s naučnou stezkou. Je trošku ve stínu Adršpašskýc skal, ale názor, kde je to hezčí si musíte udělat sami. Skály jsou propojeny divokou Vlčí roklí. Vede tudy turistická stezka, která Vám umožní spojit prohlídku obou skalních měst do jednoho delšího výletu.

 

Koupaliště v Polici nad Metují se nachází asi 10 minut chůze od centra Police nad Metují, směrem na Suchý Důl. 25m bazén pro plavce, bazén pro neplavce a brouzdaliště. Občerstvení. otvírací doba: v letní sezóně Po-Ne 9.00-19.00.

 

Muzeum Merkur - Police nad Metují - pro dospělé, taková příjemná vzpomínka na dětství... kdo by neměl MERKUR. Dnešní děti jsou zavaleny Legem, ale věřím, že i tahle stavebnice by si u nich našla svoje místečko. Pro děti je zde připraven koutek, kde si vyzkoušejí stavění modelu dle vlastní fantazie. A dospělí se zatím v klidu mohou kochat největší stavbou postavenou z Merkuru - Ocelové město. A nebo raději taky zapojíte vlastní fantazii?

Srub Karolínka

Maršov nad Metují 5, 549 31 Velké Petrovice

GPS souřadnice: Loc: 50°31'51.222"N, 16°11'11.589"E

 

Olga Hanišová - mob. : 777 583 580

Pavel Haniš - mob.: 776 008 489

 

hanisovaolga@seznam.cz

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka

Srub Karolinka