Nejbližší  okolí - adršpašské a teplické skály

Atraktivních a zajímavých míst, které by měl každý, kdo sem přijede vidět, je tady nespočet. Přála bych Vám alespoň o těch nej... napsat, ale je jich opravdu mnoho a tak alespoň za sebe uvedu místa, která oslovila mě. Vy ale máte možnost přijet a poznávat a poznávat.....

Nejbližší okolí :

Hotel Bouda - Česká Metuje 3,5 km - příjemná pěší procházka

Obchod - Žďár nad Metují - 2,5 km - pokud má člověk hlad, raději si tam dojede autem, ale pokud už jedete autem, jeďte až do Police nad Metují.      Jednak lépe nakoupíte /PENNY/, ale hlavně na malém hezkém náměstíčku, které patří do památkové zóny, se nacházejí všechny potřebné obchůdky od potravin, drogerie, lékárny... Stojí za shlédnutí Pellyho domy, klášter, Muzeum města a nezapomeňte na Muzeum stavebnice MERKUR

Pokud si chcete udělat celodenní výlet autem do většího města, doporučuji Náchod. - cca 20 km.  Nenechte si ujít renesanční zámek, muzeum. A co určitě stojí za shlédnutí, je kousek odtud rozsáhlý komplex opevnění z druhé světové války na Dobrošově.             

Vlak - Žďár nad Metují - 1,5km budete-li potřebovat, jízdní řády si nezapomeňte zjistit na internetu  IDOS

Autobus - Police nad Metují - 4,5 km

 

 Výlety do okolí

Vyhlídka na skále ( nad Stárkovem) - 2,5km - to je naše nejoblíbenější procházka. Je to kousíček, kde na Vás čeká nádherná skalní vyhlídka, kde budete mít krajinu jako na dlani a Stárkov vlastně taky. Krkolomná cesta vede dál lesem až do Stárkova, ale pokud jste zvědaví, jak se vyrábí třeba takový ručník a chtěli byste slyšet i něco víc o továrničce, běžte se tam podívat, určitě Vás nevyhodí. Ale pozor, pouze ve všední den. 

 

Krásná pěší procházka Maršovským údolím okouzlí. Cíl - hotel Na Mýtě.  Z Maršova se dá jít někokika směry, takže záleží jen na Vás, jakou cestu si vyberete... zda údolím, nebo vrchem cyklostezkou přes Petrovice n.M. Procházka je dlouhá cca 2 km. Hotel na Mýtě může být nejen cílem Vaši procházky, ale také dobrým tipem na oběd i večeři.

 Výletní nabídka:

 Mlýn dřevíček - nenechte si ujít prohlídku mlýna s pravým mlynářem!

 Včelí farma - v nabídce mají spoustu vyníkajícího medu, medových pochutin a suvenýrů

 Motokáry ve Velkém Dřevíči - pro nadšence malých motokár je postvena cca dvoukilometrová krkolomná trasa ve staré továrně. Občerstvení v místě.                                       ( je lepší se objednat dopředu )

 Stolová hora Ostaš cca 5km - pěšky to kousek je, na kole je to super, no, ale i auto vyjede až nahoru na parkoviště. Občerstvení docela dobré. Nejzajímavější partie Ostaše jsou značeny několika okruhy. Všechny jsou příjemná procházka. Na kočičí hrad trošku skal, ale tam to patří. Běžte se podívat na sklaní útvary, která mají i svá jména - Zrádce, Zbrojnoš, Mohyla smrti...  A nesmím zapomenout napsat, že je to borůvkový ráj.

    

 CHKO Broumovsko

 Broumovské stěny  - pohoří mezi Policí nad Metují a Broumovem s řadou pískovcových skalních útvarů, roklí a vyhlídkových míst. Mezi další zajímavá místa patří stolové hory  Bor na česko-polské hranice u Machova, nebo známější Hvězda - křižovatka turistických cest. Přímo na Hvězdě je barokní kaple s vyhlídkovým ochozem a  dřevěná turistická chata z 19.stol dnešní restaurace

 Adršpašské skály - skalní město. Placený prohlídkový okruh, projížďka v lodičkách po jezírku ............ musíte vidět -  www.adrspach.cz

 Teplické skály - skalní město. Placený prohlídkový okruh s naučnou stezkou. Je trošku ve stínu Adršpašskýc skal, ale názor, kde je to hezčí si musíte udělat sami.  Skály jsou propojeny divokou Vlčí roklí. Vede tudy turistická stezka, která Vám umožní spojit prohlídku obou skalních měst do jednoho delšího výletu.

       

Koupaliště v Polici nad Metují


se nachází asi 10 minut chůze od centra Police nad Metují, směrem na Suchý Důl. 
25m bazén pro plavce, bazén pro neplavce a brouzdaliště. 
Občerstvení.
otvírací doba: v letní sezóně Po-Ne 8.00-19.00

 Police nad Metují

MUZEUM MERKUR - Police nad Metují - pro dospělé, taková příjemná vzpomínka na dětství... kdo by neměl MERKUR. Dnešní děti jsou zavaleny Legem, ale věřím, že i tahle stavebnice by si u nich našla svoje místečko. Pro děti je zde připraven koutek, kde si vyzkoušejí stavění modelu dle vlastní fantazie.  A dospělí se zatím v klidu mohou kochat největší stavbou postavenou z Merkuru - Ocelové město.  A nebo raději taky zapojíte vlastní fantazii?

www.merkurpolice.cz

 

 VÝLETY ZA KULTUROU -  autem

Hronov -  Kdo by neznal Jiráskúv Hronov? Každoročně v srpnu se zde koná festival amaterského divadla. Z Maršova je to asi 15 km. Pokud si tam uděláte výlet určitě navštivte rodný domek Aloise Jiráska s prohlídkou. Kousek odsud v parčíku se můžete napít z minerálních pramenů s alkalicko - železnatou vodou, ale vůbec si nejsme jisti, jestli vám bude chutnat...

 

Náchod - O městě jsem se již zmiňovala v úvodu, ale přece jen je toho v něm na shlédnutí daleko víc - Měšťanský dům - dnes muzeum, Kostelík sv. Michala, Lom v Bělovsi, Hřbitovní kostel sv.Jana Křtitele, Kaple Zvěstování P.Marie, ale také medvědi Ludvík a Dáša na Náchodském zámku.

 

 Nové Město nad Metují - cca 30 km Je to perla renesančních měst. Zámek je přímo na náměstí. Na přelomu září a října se zde každoročně koná festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. A nesmím zapomenout na blízké výletní místo Peklo, které je v údolí při soutoku Metuje a Olšenky. Bartoňova útulna - bývalý mlýn Pekelec, nyní stylová restaurace /podle arch. Jurkoviče/ Vám nabídne příjemné posezení a třeba si tam dáte něco dobrého na zub.

 

Česká Skalice- Babiččino údolí - Zámek Ratibořice - cca 25 km -  Udělat si celodenní výlet do míst, kde vyrůstala Božena Němcová, podívat se kam chodila do školy, dovědět se více o jejím životě a díle, prohlédnout si panské sídlo kněžny Zaháňské, kam chodila Barunka s babičkou na procházky a nezapomenout na Viktorčin splav... To vše a ještě více musíte obhlédnout v kraji Boženy Němcové.  A jestli Vám to přijde málo, tak se jeďte kousek odsud příjemně zchladit na Rozkoš.

 

Dvůr Králové nad Labem - cca 40 km  Celodenní výlet s dětmi do ZOO. Jak se píše -  jedna z nejhezčích ZOO, která má i Safari.

 

Jaroměř - Josefov cca 40 km - Královské věnné město a císařská pevnost. Mohutné hradby, podzemní chodby osvětlené voskovými svíčkami potěší hlavně mužskou část osazenctva. Expozice muzea představuje vojenskou historii od 2.pol. 19. století přes 1. a 2. svět. válku až po současnost.

 

Kudowa-Zdroj cca 25km - směr Náchod. Je kousek za polskými hranicemi a pokud si budete chtít udělat radost z nakupování , tak Vás potěším, jsou tady trhy se vším...  Kudowa - Zdroj  je ale také  krásné lázeňské městečko, má svou historii. Můžete tady navštívit  krytý bazén a solné jeskyně.